Опубліковано 20 вересня 2018 року, 11:30

Сучасні школи робототехніки відкрили ще в Покрові та Нікополі – Валентин Резніченко

Сучасні школи робототехніки запрацювали ще у двох містах області – у Покрові й Нікополі. Творити роботів вчитимуться діти від 7 до 16 років. Учні детально ознайомляться з технічними досягненнями людства та навчаться програмувати власні моделі за допомогою спеціального програмного забезпечення й обладнання. Двері у світ майбутнього відкриває для них Дніпропетровська облдержадміністрація, повідомив очільник регіону Валентин Резніченко. 

«Сучасним дітям – сучасна освіта. Таке завдання Президента України Петра Порошенка. Відповідно до вимог часу реконструюємо більше 30-ти шкіл Дніпропетровщини. Не лишаємо поза увагою й позашкільну освіту. Цьогоріч запровадили проект з робототехніки. Спеціалізовані школи створюємо в семи містах області. Діти вчитимуться конструювати та програмувати роботів, розвиватимуть вільне інженерне мислення», – зауважив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. 

Одна з таких шкіл – тепер і в Покрові. Вона запустилася при філіалі Будинку творчості дітей і юнацтва. На сьогодні тут сформовані чотири вікові групи та одна – підготовча. За парти сіли 90 учнів. Одним з найперших записався десятирічний Антон Плужник.

«Коли я був маленьким, батьки купили мені конструктор. Ось з того часу і складаю роботів, – розказав хлопчик. – Коли дізнався про відкриття школи робототехніки, не міг упустити свій шанс. Тут я зможу проявити себе. Моя мрія – створити робота, який би допомагав мені робити домашні завдання». 

У навчальній програмі – комплекс предметів. Акцент – на 3D-макетуванні, програмуванні, arduino-електроніці.

«Перш ніж відкрити школу, вивчали запит дітей і батьків. Сучасному поколінню це дуже цікаво. Робототехніка – наука прогресивна, має чимало перспектив для самореалізації. Можливо, хтось пов’яже з робототехнікою свою професію, адже вона і прибуткова, і інноваційна», – переконана директорка місцевого Будинку творчості дітей і юнацтва Ніна Якимова. 

Школу оснастили спеціальним обладнанням. Зокрема, комп’ютерами, 3D-принтером, паяльними станціями, лазерним станком.

Працювати на аналогічному обладнанні вчаться й маленькі мешканці Нікополя. Робототехніка тепер тут доступна на базі загальноосвітньої школи №4.

«Лазер – це сконцентрований пучок світла. Він проходить через сфокусовані дзеркала. Лазерний промінь може прорізати, випалювати і  гравірувати. Причому не тільки на дереві, а й на металі.  Завдання дитини – створити на комп’ютері макет, вчитель завантажує його в апарат і він малює», – розказала про принцип дії лазерного станка керівник гуртка Наталія Гертер. 

Наразі у нікопольській robot-school сформовано дев’ять груп по 14 дітей у кожній.  Крім того, запроваджено освітній курс робототехніки у 5-х та 10-х класах.

За робото-навичками прийшов і семирічний Єгор Оверко. Каже, мріє сконструювати робота, який би міг їздити, ходити і літати.

«Також хочу створити робота-пилососа для мами. Думаю, що для цієї моделі знадобляться великі колеса. Можна буде поставити щітку. А також пар спереду, тільки холодний, аби не було спекотно», – розказав маленький винахідник.    

ДніпроОДА створює робото-школи на базі колишніх Палаців піонерів та Станцій юних техніків. Приміщення ремонтують і обладнують обласним коштом. Викладачі пройшли освітній курс. Навчання безкоштовне.

Як творити роботів, вчитимуть у Покрові, Першотравенську, Нікополі, Жовтих Водах, Павлограді, Дніпрі та Кам’янському.

Дніпропетровщина орієнтується на досвід школи робототехніки у Броварах, біля витоків якої стоять Пилип Духлій і його команда. 


 У Покрові…

 …запустили школу робототехніки.

До навчання стали 90 дітей.

 Вони вчитимуться конструювати та програмувати роботів…

…розвиватимуть просторове інженерне мислення

 «Коли дізнався про відкриття школи робототехніки, не міг упустити свій шанс. Тут я зможу проявити себе. Моя мрія – створити робота, який би допомагав мені робити домашні завдання», – розказав Антон Плужник.

У поміч дітям ….

…– 3D-принтер….

… лазерний станок…

… та інше обладнання.

«Робототехніка – наука прогресивна, має чимало перспектив для самореалізації. Можливо, хтось пов’яже з робототехнікою свою професію, адже вона і прибуткова, і інноваційна», – переконана Ніна Якимова.

 Аналогічна robot-school тепер – і в Нікополі.

Робототехніка – на базі школи №4.

Сформовано дев’ять груп по 14 дітей.

Один клас – для теорії, інший – для практики.

Лазерний станок може прорізати, випалювати і  гравірувати.

«Хочу створити робота-пилососа для мами. Думаю, що для цієї моделі знадобляться великі колеса. Можна буде поставити щітку. А також пар спереду, тільки холодний, аби не було спекотно», – розказав Єгор Оверко.

Для складання роботів під руко мать бути й такі елементи.

Руйнує шаблони позашкільної освіти ДніпроОДА.

Ремонт і оснащення – обласним коштом.

Викладачі пройшли освітній курс.

Завантажуємо ще