Опубліковано 02 листопада 2018 року, 09:30

Щодня служба «швидкої» Дніпропетровщини приймає близько 2,2 тис викликів

Щодня служба швидкої медичної допомоги Дніпропетровщини приймає близько 2,2 тис викликів. У яких випадках можна викликати «екстренку», а коли варто звернутися до сімейного лікаря чи навіть ветеринара – нагадав директор обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радій Шевченко.

 «У наших працівників «швидкої» багато роботи. Щодня – близько 2,2 тис викликів. Кожний – важливий, адже на кону – чиєсь життя. Закликаю жителів області бути свідомими та відповідальними. Не варто телефонувати на 103, якщо ви, наприклад, просто застудилися. Адже, можливо, саме у цей момент хтось чекає на лікарів після аварії чи з серцевим нападом», – сказав директор обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радій Шевченко.

Трапляються й зовсім легковажні дзвінки на «швидку», поділився фахівець.

«Нещодавно зателефонував чоловік, викликав «швидку». Бригада їхала до «молодого хлопця, який знаходиться без свідомості». Медики прибули на місце за сім хвилин. Та виявилося, що ніякого хворого немає. Людина, яка викликала «швидку» попросила надати допомогу собаці та транспортувати її до ветеринара», – розповів Радій Шевченко.

Він нагадав, що «швидку» варто викликати при втраті свідомості, судомах, раптовому розладі дихання чи болю у серці, блювоті кров’ю, гострому болю у черевній порожнині, а ще у разі серйозних травм, отруєнь, аварій, ушкоджень електричним струмом, при кровотечах чи передчасних пологах. В інших випадках треба звертатися до свого сімейного лікаря, або ж телефонувати до реєстратури амбулаторії.

На Дніпропетровщині працює 280 бригад «швидкої» та понад 1,5 тис сімейних лікарів.

Завантажуємо ще