Опубліковано 05 липня 2019 року, 11:30

Розчистили став і врятували від підтоплень сотню домівок у селі Широка Дача Широківського району

+1 екологічний проект. У селі Широка Дача Широківського району реанімували ставок. Його розчистили від багаторічного мулу й поглибили. Разом з тим навколишні будинки позбавили хронічних підтоплень. У рекреаційну зону завезли чистий пісок – на став потягнулися відпочивальники. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Руслан Стрілець.

 «Дбаємо про довкілля та покращуємо життя мешканців Дніпропетровщини. Зокрема, зариблюємо річки та розчищаємо водойми. Один з екопроєктів – відновлення гідрологічного режиму ставка в селі Широка Дача Широківського району. Став не чистили десь півстоліття. Весь цей час він тільки замулювався та заростав очеретом», – зазначив Руслан Стрілець.

Згодом водойма настільки обміліла, що глибина не перевищувала й метра. Гуси пішки ходили, жартували люди.

До обміління додалася й інша проблема: вода підтоплювала навколишні будинки. Найбільше потерпали мешканці вулиць Незалежної та Центральної.

«У сусідів води в підвалі по пояс було. Через це не користувалися ним роки три чи чотири. А в нас підвал вище – то набиралося до колін, – розказала місцева мешканка Валентина Бурковська. – На порятунок приходив насос. Але чим більше відкачували – тим швидше вода знову прибувала. Постійно благали, щоб ставок розчистили і врятували від підтоплень. І ось, нарешті, це зробили. Вода з льоху пішла – для нас це радість». 

До розчищення ставка Дніпропетровська ОДА стала восени 2017-го. Підрядники вивезли 300 тисяч тонн мулу – наразі глибина водойми збільшилася до 3-х метрів.

Уклали й майже 400 метрів дренажу та зміцнили бутом ухили. Розширили дамбу, заасфальтували дорогу й збудували переливне спорудження. Усе це вбереже від підтоплень сотню будинків.

Не забули й про охочих освіжитися в літню спеку. Для них облаштували зону відпочинку.

«Ставок оздоровили – і зовсім інший вид має село. Тепер в людей є можливість скупатися, з вудочкою посидіти. Плануємо озеленити місцину і благоустроїти, як годиться, щоб це був гарний куточок відпочинку», – поділився планами Карпівський сільський голова Степан Олійников.

Не впізнає ставок місцева мешканка Марина Данільчук. Каже, тепер тут залюбки відпочиває з дітьми, а чоловік – рибалить.

«Порівняно з тим, що було на цьому місці, це небо й земля. Дякуємо всім, хто привів до ладу водойму. Єдине, чого не вистачає, – тіньових навісів», – сказала жінка.

Облюбовали розчищений став і лебеді. За словами очевидців, на чисту воду їх злітається з три десятки.

За останні чотири роки на Дніпропетровщині реалізували понад 60 екопроєктів.

У селі Широка Дача…

 …розчистили ставок.

Став не чистили півстоліття.

Весь цей час він замулювався …

 …та заростав очеретом.

 Ще одна проблема – вода підтоплювала навколишні будинки.

Найбільше потерпали мешканці вулиць Незалежної та Центральної.

«У сусідів води в підвалі по пояс було. Через це не користувалися ним роки три чи чотири. А в нас підвал вище – то набиралося до колін, – розказала Валентина Бурковська. – На порятунок приходив насос. Але чим більше відкачували – тим швидше вода знову прибувала».

Підрядники вивезли 300 тисяч тонн мулу…

…глибина водойми збільшилася до 3-х метрів.

 Уклали дренаж та зміцнили ухили.

Усе це вбереже від підтоплень сотню будинків.

 Зробили рекреаційну зону.

 До чистої води потягнулися відпочивальники.

«Порівняно з тим, що було на цьому місці, це небо й земля. Дякуємо всім, хто привів до ладу водойму. Єдине, чого не вистачає, – тіньових навісів», – сказала Марина Данільчук.

Місцева влада планує озеленити місцину…

 … і благоустроїти, як годиться.

«Ставок оздоровили – і зовсім інший вид має село. Тепер в людей є можливість скупатися, з вудочкою посидіти», – поділився планами Карпівський сільський голова Степан Олійников.

За останні чотири роки на Дніпропетровщині втілили понад 60 екопроєктів.

Завантажуємо ще