Опубліковано
08 червня 2016
року,
09:30
Про що думають бійці АТО: на Дніпропетровщині відкрилася фотовиставка
3846
Хто вони, українські захисники? Про що думають? На що сподіваються? Чому стали на захист країни? Усе це на виставці фотографа та журналістки Віки Ясинської «Портрет солдата», що відкрилася у «Діорамі» Дніпропетровського історичного музею ім. Д.Яворницького.
«У мене не виникало питань, чи йти на війну, коли мене мобілізували. Бо, звісно, можна було не явитися до військкомату або відкупитися. Але в мене є син, йому зараз 14 років, і троє племінників. Вони підростуть та дізнаються, що дядя Юра косив від армії. Це ж який сором!. Батьківщину захищати – це мій обов’язок», - розповідає боєць АТО Юрій Глущенко з Києва.

Промовисті портрети кількох десятків бійців АТО відкривають перед глядачами душі захисників…

…дають відповіді на запитання…

…навіщо йти в АТО…

…як жити після травм…

…та яким має бути справжній чоловік.

«Я намагалася лише зафіксувати цих людей для історії і показати країні, який характер мають чоловіки, що називають і відчувають себе українцями. Усіх їх поєднує лише одна ідея — захистити свою землю та помститися за загиблих друзів», - зазначає автор виставки Віка Ясинська.

«Найбільше запам'ятовується на війні для мене - не бої, а втрата бійців. Я занадто багато втратив друзів. Тому думаю, що найстрашніше у мене ще попереду. Це поїхати до них на могили. Видалити телефони своїх загиблих хлопців я досі не можу. Ось це все і є найважче на війні, а решта – це моя робота», - розповів за кілька місяців до смерті командир роти, в.о. заступника комбата одного з батальйонів 80-ї бригади Володимир Киян «Тайфун» журналістці Вікторії Ясинській.

Володимир Киян загинув 3 вересня в місті Щастя. «Він любив своїх хлопців, свою країну і справедливість», - говорить автор фотовиставки Віка Ясинська, яка знала Володимира особисто.

На відкриття фотовиставки «Портрет солдата» прийшли переважно жінки.

В їхніх очах сум, гордість, віра в захисників та мир.

«Тепер я розумію, що можу теж допомагати людям! Я дуже ціную чуже людське життя. Тому хочу надавати допомогу тим, хто її потребує. Настільки, наскільки можу», - говорить поранений боєць АТО Вадим Свириденко, який втратив всі кінцівки.

Виставка «Портрет солдата» проходить в «Діорамі» Дніпропетровського історичного музею ім. Д.Яворницького. Вхід вільний.

Переглянути експозицію можна до 19 червня.
«У мене не виникало питань, чи йти на війну, коли мене мобілізували. Бо, звісно, можна було не явитися до військкомату або відкупитися. Але в мене є син, йому зараз 14 років, і троє племінників. Вони підростуть та дізнаються, що дядя Юра косив від армії. Це ж який сором!. Батьківщину захищати – це мій обов’язок», - розповідає боєць АТО Юрій Глущенко з Києва.

Промовисті портрети кількох десятків бійців АТО відкривають перед глядачами душі захисників…

…дають відповіді на запитання…

…навіщо йти в АТО…

…як жити після травм…

…та яким має бути справжній чоловік.

«Я намагалася лише зафіксувати цих людей для історії і показати країні, який характер мають чоловіки, що називають і відчувають себе українцями. Усіх їх поєднує лише одна ідея — захистити свою землю та помститися за загиблих друзів», - зазначає автор виставки Віка Ясинська.

«Найбільше запам'ятовується на війні для мене - не бої, а втрата бійців. Я занадто багато втратив друзів. Тому думаю, що найстрашніше у мене ще попереду. Це поїхати до них на могили. Видалити телефони своїх загиблих хлопців я досі не можу. Ось це все і є найважче на війні, а решта – це моя робота», - розповів за кілька місяців до смерті командир роти, в.о. заступника комбата одного з батальйонів 80-ї бригади Володимир Киян «Тайфун» журналістці Вікторії Ясинській.

Володимир Киян загинув 3 вересня в місті Щастя. «Він любив своїх хлопців, свою країну і справедливість», - говорить автор фотовиставки Віка Ясинська, яка знала Володимира особисто.

На відкриття фотовиставки «Портрет солдата» прийшли переважно жінки.

В їхніх очах сум, гордість, віра в захисників та мир.

«Тепер я розумію, що можу теж допомагати людям! Я дуже ціную чуже людське життя. Тому хочу надавати допомогу тим, хто її потребує. Настільки, наскільки можу», - говорить поранений боєць АТО Вадим Свириденко, який втратив всі кінцівки.

Виставка «Портрет солдата» проходить в «Діорамі» Дніпропетровського історичного музею ім. Д.Яворницького. Вхід вільний.

Переглянути експозицію можна до 19 червня.
Завантажуємо ще
Новини
Пункти незламності
Евакуація
Медіацентр
EUКраїна
Міжнародне співробітництво