Опубліковано 21 жовтня 2019 року, 18:42

Підприємства регіону мають запропонувати нові проекти з охорони довкілля протягом двох тижнів 

Екологічна проблема – одна з найболючіших для Дніпропетровської області. Для її вирішення потрібен конструктивний діалог влади, підприємців та громадськості, підкреслив очільник області Олександр Бондаренко на нараді в облдержадміністрації. У засіданні взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, народний депутат Кирило Нестеренко, представники місцевої влади, підприємці та громадськість. 

«Дніпропетровщина – основний наповнювач ВВП держави. З іншого боку, регіон не залишає першу сходинку в екологічних антирейтингах – через високе техногенне навантаження на довкілля. Порівняно з іншими областями, в яких я мешкав, тут стан повітря найгірший. Мені шкода людей, дітей, вагітних жінок, які мусять ним дихати. Сьогодні зібралися, аби окреслити чітке коло завдань з поліпшення екологічної ситуації, визначити виконавців та конкретний дедлайн. Наша спільна головна мета – покращити якість життя мешканців області», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

В області діє програма екобезпеки. Її розробляла облдержадміністрація разом із основними підприємствами-забруднювачами.  Керівники заводів самі визначили заходи зі зменшення шкідливих викидів – загалом понад 400. Їх проводитимуть поетапно – до 2025 року.

«На Дніпропетровщині добре налагоджений механізм взаємодії між владою та бізнесом. Проте хотілося б, аби підприємці більш відповідально ставилися до виконання взятих на себе зобов’язань у природоохоронній сфері. А ще – визначили питання збереження довкілля як пріоритетне», – сказав Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

Переважна частина підприємств розуміють власну соціальну відповідальність за чисте навколишнє середовище. Проте «ДТЕК Павлоградвугілля» та ДТЕК Придніпровська ТЕС не у повному обсязі виконують взяті на себе екологічні зобов’язання.  

«У себе на підприємстві побудували електрофільтри, установили систему моніторингу за викидами та станом повітря. Не виконали пункт програми щодо зведення емульгаторів. Пропонуємо замість них побудувати електрофільтри. Це буде не менш ефективним», – зазначив директор Придніпровської ТЕС Анатолій Боричевський.

Ще одна проблема – майже рік екологічна інспекція не може здійснити перевірки на підприємствах області. Її просто не пускають на територію. Підприємці «прикриваються» відсутністю уніфікованої форми акту здійснення перевірки.

Голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко запропонував підприємцям дозволити екоінспекції здійснити перевірку до затвердження єдиної форми акту.

«Це ваш шанс «відбілити» себе перед громадськістю і покращити власну репутацію, – підкреслив Олександр Бондаренко. – Підприємці-боржники з виконання обласної програми екобезпеки мають внести пропозиції до кінця наступного тижня – щодо оптимізації заходів, з урахуванням нових технологій. Визначити відповідальних та терміни виконання».

Нині на Дніпропетровщині – 26 тис підприємств. Із них 25 – основні забруднювачі, на які припадає 96% впливу на довкілля. Щороку вони виробляють понад 200 млн тон відходів.

У нараді з питань екологічного стану Дніпропетровської області взяли участь народні депутати, представники Європейської комісії, центральних органів виконавчої влади, керівництво області, правоохоронці, представники підприємств та громадськість. Загалом майже півсотні людей.

У Дніпропетровській ОДА пройшла нарада з питань екологічного стану регіону

«Сьогодні зібралися, аби окреслити чітке коло завдань з поліпшення екологічної ситуації, визначити виконавців та конкретний дедлайн. Наша спільна головна мета – покращити якість життя мешканців області», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко

У засіданні взяли участь представники влади,..

..підприємці,..

..громадськість

«На Дніпропетровщині добре налагоджений механізм взаємодії між владою та бізнесом. Проте хотілося б, аби підприємці більш відповідально ставилися до виконання взятих на себе зобов’язань у природоохоронній сфері», – сказав Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко

В області – комплексний підхід до вирішення питань охорони довкілля

Екологічна проблема – одна з найболючіших для регіону

Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux