Опубліковано 25 квітня 2018 року, 10:30

Перша в області міні-ГЕС запрацювала у Васильківці – Валентин Резніченко

У Васильківці запрацювала єдина в області міні-ГЕС. Це – перший серйозний проект громади. Його реалізували коштом вітчизняного інвестора. Про це розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Реформа децентралізації Президента України Петра Порошенка – це нові можливості для розвитку громад. Це відремонтовані дороги, за які ніхто не брався десятки років. Це занедбані будівлі, які перетворюються на нові потужні об’єкти. Один із прикладів – Васильківка. У селищі звели першу в області міні-ГЕС. Проект реалізували коштом вітчизняного інвестора», – розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Васильківську міні-ГЕС звели на місці колишньої ГЕС, яка не працювала понад 60 років. За цей час від будівлі залишилися самі руїни, а дамба – обміліла, розповів голова Васильківської об’єднаної громади Сергій Павличенко.

«Ситуацію врятував вітчизняний інвестор. Приміщення реконструювали, збудували повітряну лінію, встановили гідротурбіну, генератор, трансформатор. На все знадобився рік та 6 млн грн», – зазначив він.

Нині Васильківська ГЕС вже працює. Її максимальна потужність – 130 кВт на годину.

«ГЕС підключена до мереж Дніпрообленерго. Електроенергія надходить в загальну мережу, – зауважив директор товариства «Енергоактив» Андрій Кучерявий. – Виробництво не потребує вугілля чи мазуту. Це екологічно чиста електроенергія».

У разі аварійного відключення електроенергії, нова ГЕС «допоможе» всім бюджетним установам Васильківки – садкам, школам, лікарням. Загалом 15 об'єктам.


 У Васильківці - нова міні-ГЕС

Перша в області

Її звели на місці старої станції

Усе - коштом інвестора

Екологічно чиста електроенергія

... надходить в загальну мережу

При аварійному відключенні

... всі бюджетні установи селища будуть зі світлом

Завантажуємо ще