Опубліковано
15 вересня 2015
року,
16:01
На Дніпропетровщині сміття перероблятимуть в енергію
5572
Екологічно безпечний завод з переробки побутових відходів на енергію планують збудувати у Дніпропетровську шведські інвестори. Підприємство потужністю 100 МВт зможе забезпечити теплом та гарячою водою великий житловий масив. А ще – дозволить ліквідувати всі сміттєзвалища в обласному центрі. Вартість розробки проекту та початкового етапу будівництва сягатиме 120 млн. дол. Амбіційний задум реалізовуватимуть разом з Дніпропетровською облдержадміністрацією. Меморандум про співпрацю зі швецькими партнерами сьогодні підписав заступник очільника області Володимир Пруцаков.
«В Україні повинні з'явитися реальні програми, які будуть стимулювати бізнес збільшувати використання вторинної сировини. Сміття, яке забруднює величезні території, може із загрози екологічної безпеки стати джерелом доходів. Ми на регіональному рівні будемо підтримувати і розвивати такі інвестиційні ініціативи. Меморандум зі шведськими партнерами ще раз доводить: Дніпропетровщина має інвестпривабливість у сфері переробки вторинних ресурсів. Іноземні підприємці готові вкладати кошти в наші проекти. Сьогодні до нас надходить багато нових, змістовних пропозицій», - наголосив очільник регіону Валентин Резніченко.
Дніпропетровщина зацікавлена в залученні європейського досвіду у галузі альтернативної енергетики, зазначив Володимир Пруцаков. За його словами, меморандум – це перший крок до взаємовигідної співпраці в цій сфері між областю та Швецією. «Дніпропетровщина – густонаселена область та промисловий лідер України. Перед нами постають питання забезпечення енергетичної та екологічної безпеки. Будівництво заводу з виробництва енергії з побутових відходів - оптимальне рішення для нашого регіону», - сказав він.
Допомогти Дніпропетровщині впровадити таку технологію збирається шведська компанія «ЕкоЕнерджі». Її віце-президент Петер Ліндтх повідомив, що організація має більш ніж 50-річний досвід з реалізації подібних проектів.
«Ми підтверджуємо повну готовність до інвестування та реалізації цього проекту», - наголосив Голова представництва компанії «ЕкоЕнерджі» в Україні Валентин Макогон.
За словами експертів, завод виконуватиме функції трьох «е»: екологія, економіка, енергетика. З одного боку, підприємство повністю очистить місто від сміття, з іншого - вироблятиме тепло та електроенергію. А ще - це економічно вигідно. На рік Дніпропетровськ зможе заощаджувати 100 млн. кубів газу.
Найближчим часом шведська сторона працюватиме нед техніко-економічним обґрунтування проекту. Інвестиційний центр при Дніпропетровській ОДА вже запропонував для будівництва заводу три майданчики. Планується, що підприємство з’явиться в області за три роки. Там працюватимуть близько 200 людей.
Меморандум про співпрацю підписали Віце-президент компанії "ЕкоЕнерджі" Петер Ліндтх, заступник очільника області Володимир Пруцаков та Генеральний директор компанії-підрядника “ТММ-Енергобуд” Микола Толмачов.

На заводі встановлять найсучасніше обладнання.

У Європі та Азії працює понад 2 тис. заводів з переробки сміття в енергію. Цей завод знаходиться у Швеції.
«В Україні повинні з'явитися реальні програми, які будуть стимулювати бізнес збільшувати використання вторинної сировини. Сміття, яке забруднює величезні території, може із загрози екологічної безпеки стати джерелом доходів. Ми на регіональному рівні будемо підтримувати і розвивати такі інвестиційні ініціативи. Меморандум зі шведськими партнерами ще раз доводить: Дніпропетровщина має інвестпривабливість у сфері переробки вторинних ресурсів. Іноземні підприємці готові вкладати кошти в наші проекти. Сьогодні до нас надходить багато нових, змістовних пропозицій», - наголосив очільник регіону Валентин Резніченко.
Дніпропетровщина зацікавлена в залученні європейського досвіду у галузі альтернативної енергетики, зазначив Володимир Пруцаков. За його словами, меморандум – це перший крок до взаємовигідної співпраці в цій сфері між областю та Швецією. «Дніпропетровщина – густонаселена область та промисловий лідер України. Перед нами постають питання забезпечення енергетичної та екологічної безпеки. Будівництво заводу з виробництва енергії з побутових відходів - оптимальне рішення для нашого регіону», - сказав він.
Допомогти Дніпропетровщині впровадити таку технологію збирається шведська компанія «ЕкоЕнерджі». Її віце-президент Петер Ліндтх повідомив, що організація має більш ніж 50-річний досвід з реалізації подібних проектів.
«Ми підтверджуємо повну готовність до інвестування та реалізації цього проекту», - наголосив Голова представництва компанії «ЕкоЕнерджі» в Україні Валентин Макогон.
За словами експертів, завод виконуватиме функції трьох «е»: екологія, економіка, енергетика. З одного боку, підприємство повністю очистить місто від сміття, з іншого - вироблятиме тепло та електроенергію. А ще - це економічно вигідно. На рік Дніпропетровськ зможе заощаджувати 100 млн. кубів газу.
Найближчим часом шведська сторона працюватиме нед техніко-економічним обґрунтування проекту. Інвестиційний центр при Дніпропетровській ОДА вже запропонував для будівництва заводу три майданчики. Планується, що підприємство з’явиться в області за три роки. Там працюватимуть близько 200 людей.
Меморандум про співпрацю підписали Віце-президент компанії "ЕкоЕнерджі" Петер Ліндтх, заступник очільника області Володимир Пруцаков та Генеральний директор компанії-підрядника “ТММ-Енергобуд” Микола Толмачов.

На заводі встановлять найсучасніше обладнання.

У Європі та Азії працює понад 2 тис. заводів з переробки сміття в енергію. Цей завод знаходиться у Швеції.
Завантажуємо ще
Новини
Пункти незламності
Евакуація
Медіацентр
EUКраїна
Міжнародне співробітництво