Працівники закладів охорони здоров’я Дніпропетровщини отримують надбавки від держави – за роботу з пацієнтами із COVID-19 у квітні. Виплати здійснює НСЗУ. Кошти надходять медзакладам – керівники розподіляють їх між персоналом. Вже заохотили 486 працівників «швидких», мобільних бригад, обласної лікарні ім. Мечникова. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.
«Грошові заохочення – лише невеличка частка нашої безмежної вдячності лікарям за їхню важку працю під час пандемії. Вже 1180 працівникам закладів охорони здоров’я регіону виплатили за квітень премії з обласного бюджету. Тепер медики отримують грошові надбавки від держави. Їх сплачують за програмою медичних гарантій. Для цього медзаклади області, в яких лікують хворих на COVID-19, уклали договори із Національною службою охорони здоров’я України. Всі угоди вже підписані, тож найближчим часом гроші мають надійти на зарплатні картки працівників», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.
Доплати від держави за роботу в квітні вже отримали 90 працівників обласної лікарні ім. Мечникова та 271 – Обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф. Стартували і виплати мобільним бригадам – на сьогодні їх отримали 125 людей.
Найближчим часом гроші надійдуть і на зарплатні картки працівників Дніпровської міської лікарні №21, Дніпровської міської дитячої клінічної лікарні №6, Дніпровської міської клінічної лікарні №6, Дніпровської міської клінічної лікарні №16, Криворізької інфекційної лікарні №1, Криворізької міської лікарні №3, Криворізької міської лікарні №7, Павлоградської лікарні інтенсивного лікування, Нікопольської міської лікарні №1, Кам’янської міської лікарні №7, Першотравенської центральної міської лікарні та решти мобільних бригад.
Максимально можливий розмір доплат – до 300% до посадового окладу. Проте скільки отримає кожен із медпрацівників, вирішує керівник конкретного закладу охорони здоров’я.
Нині в Україні – понад 22,8 тис лабораторно підтверджених випадків коронавірусу. Серед них 930 – на Дніпропетровщині. 261 мешканець області вже одужав.