Опубліковано 15 січня 2020 року, 16:18

Майже 70% спеціалізованих медзакладів Дніпропетровщини готові укласти контракт з НСЗУ 

96% спеціалізованих медзакладів Дніпропетровщини вже перетворилися на комунальні некомерційні підприємства. Майже 70% з них – готові укласти контракт з Національною службою здоров’я України. Решта закінчує підготовку до підписання такої угоди. Це необхідно, аби вже з 1 квітня ці лікарні отримували фінансування за новою системою – «гроші ідуть за пацієнтом». Про другий етап медреформи йшлося під час пресконференції в облдержадміністрації. 

«Дніпропетровщина – серед лідерів впровадження медреформи. Первинна ланка вже повністю перейшла на роботу з НСЗУ, вторинна – в процесі. 70% спеціалізованих лікарень готові підписати контракт з Нацслужбою. Решту оснащуємо необхідною комп’ютерною технікою – на це виділили 60 млн грн обласних коштів. Лікарні продовжують реєструватися у системі eHealth. Все це – умови, які потрібно виконати для переходу на нову систему фінансування», – розповів заступник голови ОДА Дмитро Стригун. 

Тепер держава не фінансуватиме медзаклад, а закуповуватиме послуги, яких потребує пацієнт, пояснила директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

«Раніше система фінансувалася за принципом «гроші йдуть за ліжкомісцем». Більше ліжок у лікарні – більше коштів. Зараз в центрі – людина. І гроші йтимуть виключно за пацієнтом. Більше коштів матиме та клініка, яка надає найкраще обслуговування, має привітних усміхнених лікарів, яку обирають пацієнти», – сказала директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко. 

Укладати контракти зі спеціалізованими медзакладами НСЗУ розпочне у лютому. Вже в квітні лікарні отримуватимуть держкошти за Програмою медичних гарантій. Там визначений перелік послуг, які пацієнтам надаватимуть безоплатно. Серед них, наприклад, допомога при інфарктах, інсультах, пологах, діагностика онкозахворювань.

«Дніпропетровська область показує гарний темп. Ми розуміємо, що до кінця лютого встигнемо підготувати лікарні до контрактування із НСЗУ», – додала директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Будяк. 

Питання щодо впровадження другого етапу медреформи можна поставити, подзвонивши до контакт-центру НСЗУ за номером 1677.

Завантажуємо ще