Опубліковано 26 січня 2018 року, 10:30

Канадці звели у Нікополі найпотужнішу сонячну електростанцію в області – Валентин Резніченко
Понад 32 тисяч панелей та до 10 МВт електроенергії на годину. У Нікополі звели найпотужнішу в області сонячну електростанцію. На це канадський інвестор виділив майже 11 млн євро, розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Залучення інвестицій та розвиток енергонезалежності країни – основні пріоритети державної політики Президента України Петра Порошенка. Дніпропетровщина їх вдало поєднує та вже демонструє перші досягнення, – зауважив Валентин Резніченко. – Нині в області вже дві сонячні електростанції – у Підгородному та Нікополі. На їх будівництво не витрачено жодної копійки бюджетних коштів. Усе – за рахунок інвестора».

Електростанцію у Нікополі звели за півроку. Гроші на її будівництво надав канадський інвестор. Реалізації проекту сприяли ДніпроОДА та Дніпропетровське інвестиційне агентство.

«Нині це найпотужніша в області сонячна електростанція, зведена коштом інвестора. На її будівництво знадобилося майже 11 млн євро. На 15 га землі розмістили понад 32 тисяч панелей. Потужність станції – до 10 МВт електроенергії на годину», – розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Вироблена електроенергія здатна щомісяця забезпечувати світлом майже 12 тис квартир, зауважив директор станції Юрій Засядьвовк.

Канадський інвестор обрав Нікополь не випадково, розповів представник компанії-інвестора Іван Бачинський.

«Нікополь – одна з найбільш сонячних місцевостей області, тому електростанцію вирішили розташувати саме тут, – зазначив він. – Це перше капіталовкладення нашої компанії в Дніпропетровську область. Маємо взаєморозуміння з обласним керівництвом щодо подальшого розвитку екоенергетики».

Усі панелі у Нікопольській електростанції – закордонного виробника, проте конструкції – дніпровські.

«Такі об’єкти вже позитивно зарекомендували себе в Європі. Сонячна енергія не вичерпується та є екологічно чистою», – підкреслив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.


У Нікополі звели найпотужнішу сонячну електростанцію в області.


Потужність станції - до 10 МВт на годину


Протягом доби вона видає - до 80 МВт


«Вироблена електроенергія здатна щомісяця забезпечувати світлом майже 12 тис квартир», - Юрій Засядьвовк


Станція розташована на 15-ти гектарах


Світло виробляють понад 32 тис сонячних батарей


Є система відеоспостереження


«Такі об’єкти вже позитивно зарекомендували себе в Європі», - Олег Кужман


Сонячну електростанцію побудували канадські інвестори
Завантажуємо ще