Опубліковано
09 червня 2016
року,
13:30
Біля ОДА зносять комуністичну стелу: що хочуть встановити замість неї
3832
Дніпропетровська ОДА назавжди розпрощалася з комуністичним минулим. У сквері біля будівлі ОДА зносять стелу «Победа коммунизма неизбежна». Прямо зараз спеціальний трактор розбиває споруду вщент.
Стела «Победа коммунизма неизбежна» однією з перших в області втратила бюст Леніна. Зняли його активісти ще в червні 2014-го. Сьогодні стелу демонтують зовсім. Зберегти для нащадків пам’ятник не вдасться. Як коментують робітники, конструкція монолітна та дуже міцно закріплена, доводиться демонтувати частинами.
Місцеві активісти зазначають, що добре було б на цьому місці встановити пам’ятний знак Героям небесної сотні.
«Біля ОДА розміщено меморіальний камінь. Він свідчить, що на його місці буде встановлено пам’ятний знак на честь Героїв небесної сотні. Вважаю, що такий знак варто поставити на місці комуністичної стели, на початку алеї Героїв, щоб всі знали про їх подвиг. Тим паче, що це питання вже давно обговорювалося. Вже пройшов конкурс, визначений переможець та пройшло громадське обговорення цього проекту. Збираються кошти, розраховуємо і на допомогу влади», - зазначила громадський діяч Людмила Кострюкова.
Наразі на Дніпропетровщині вже демонтовано близько 230 пам’ятників та знаків радянського минулого. Перейменовано більше 4,1 тисячі провулків, вулиць та скверів.
Біля ОДА зносять комуністичну стелу

Майже 2 роки тому з неї зняли бюст Леніна

Роздроблюють на маленькі частини

На місці стели може з'явитися пам'ятний знак Героям небесної сотні
Стела «Победа коммунизма неизбежна» однією з перших в області втратила бюст Леніна. Зняли його активісти ще в червні 2014-го. Сьогодні стелу демонтують зовсім. Зберегти для нащадків пам’ятник не вдасться. Як коментують робітники, конструкція монолітна та дуже міцно закріплена, доводиться демонтувати частинами.
Місцеві активісти зазначають, що добре було б на цьому місці встановити пам’ятний знак Героям небесної сотні.
«Біля ОДА розміщено меморіальний камінь. Він свідчить, що на його місці буде встановлено пам’ятний знак на честь Героїв небесної сотні. Вважаю, що такий знак варто поставити на місці комуністичної стели, на початку алеї Героїв, щоб всі знали про їх подвиг. Тим паче, що це питання вже давно обговорювалося. Вже пройшов конкурс, визначений переможець та пройшло громадське обговорення цього проекту. Збираються кошти, розраховуємо і на допомогу влади», - зазначила громадський діяч Людмила Кострюкова.
Наразі на Дніпропетровщині вже демонтовано близько 230 пам’ятників та знаків радянського минулого. Перейменовано більше 4,1 тисячі провулків, вулиць та скверів.
Біля ОДА зносять комуністичну стелу

Майже 2 роки тому з неї зняли бюст Леніна

Роздроблюють на маленькі частини

На місці стели може з'явитися пам'ятний знак Героям небесної сотні
Завантажуємо ще
Новини
Пункти незламності
Евакуація
Медіацентр
EUКраїна
Міжнародне співробітництво