Опубліковано 05 березня 2020 року, 16:18
Безоплатна первинна правова допомога

Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією  України  права на звернення регулюється Законом України "Про звернення громадян" (далі – Закон), згідно зі статтею 1 якого громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Відповідно до статті 5 Закону звернення може звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу.

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

Також громадяни можуть подавати електронне звернення.

В такому зверненні має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Звернутися з письмовим зверненням до керівництва юридичного департаменту облдержадміністрації Ви можете через приймальню, за адресою: _________________________________________________ (будівля Дніпропетровської обласної державної адміністрації). Також Ви можете надіслати за цією ж адресою листа поштою. Телефон: (056) 770-90-25.

Електронні звернення приймаються юридичним департаментом на електронну адресу: juruproda@adm.dp.gov.ua.

Графік особистого прийому громадян керівним складом юридичного департаменту облдержадміністрації

Крім того, працівниками Юридичного департаменту облдержадміністрації та Управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації проводиться особистий прийом осіб, які потребують безоплатної правової допомоги.

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна первинна правова допомога – це вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації та відновлення у випадку їх порушення.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Особистий прийом проводиться щовівторка та щочетверга з 10.00 до 12.00 та з 14.00 до 16.00 за адресою: ________________________________________________________________

У разі, якщо під час особистого прийому виникає потреба в отриманні письмових роз’яснень, складанні заяви, скарги та інших правових документів (крім документів процесуального характеру), спеціаліст, що здійснює прийом, зобов’язаний надати допомогу в оформлені звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги.

Форма ЗВЕРНЕННЯ про надання безоплатної первинної правової допомоги.

Звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги подається через приймальню управління по роботі зі зверненнями громадян, яка розташована за адресою: ________________________________________________________________ або надсилається за цією ж адресою поштою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux