A-
A+
Опубліковано 03 січня 2018 року, 11:24
Перший в Україні Музей АТО – Музей громадянського подвигу жителів Дніпропетровщини

Музей складається з двох експозицій: зовнішньої і внутрішньої. Зовнішню експозицію відкрили навесні 2016 року, у січні 2017 року – світ побачила внутрішня частина музею.

Вулична виставка називається «Шляхами Донбасу». Вона об’єднала близько 400 експонатів. У центрі експозиції – асфальтована дорога. По обидва боки – військова техніка, яка воювала на Донбасі: БТР, медична «таблетка», міномет, зенітна установка, військовий джип, башта танку, згоріла машина. Серед експонатів – скульптура: маленька дівчинка дає яблуко бійцю. На її створення надихнула реальна історія, яка сталася з бійцем 42-го батальйону Іваном Погорілим. Він врятував маленьку дівчинку від ворога у зоні АТО.

На виставці можна побачити й блокпост Української армії в Пісках та Донецький аеропорт, а точніше те, що від нього лишилося. Експозицію військової техніки доповнили простріленими знаками та гільзами. Екскурсії проводять музейники та бійці АТО.

Внутрішня експозиція – «Битва за Дніпро» – займає майже 600 квадратних метрів та налічує майже 2 тисячі експонатів. Вона розмістилася у трьох залах.

Перша зала присвячена подвигу жителів області, які допомагали захищати незалежність нашої держави – медиків, волонтерів, священників, журналістів… Тут медичні інструменти, одяг капеланів, шеврони добровольців, афіші волонтерських акцій, фото військових кореспондентів, дитячі малюнки.

У другій залі – фотографії 480-ти загиблих воїнів та дорогі їхньому серцю речі: улюблені шахи, книга, ікона, лист від матері, мобільний телефон зі слідом від вибуху.

Найбільше вражає третя зала, створена за останніми європейськими тенденціями. Це мультимедійна експозиція, де трансляція відбувається одночасно на чотирьох екранах. Тут показують панорамну документальну кінострічку про війну на Сході. Завдяки спеціальним технологіям створюється ефект повної присутності в епіцентрі подій.

 Музей громадянського подвигу жителів Дніпропетровщини – не просто перший та єдиний у своєму роді музей в Україні про війну на Сході, це музей правди, часом дуже жорстокої, але об’єктивної.

Завантажуємо ще