A-
A+
Портал працює в режимі тестування. Зауваження щодо роботи надсилайте, будь ласка, на support@adm.dp.gov.ua . Стара версія порталу
Опубліковано 24 листопада 2017 року, 17:22
Перша в Україні Алея пам’яті героїв АТО та Революції Гідності

Алея – це данина Героям, полеглим за незалежність України. Відкриває особливий меморіал невелика стела-вказівник на проспекті Пушкіна. Вона символічно замінила колишній пам’ятник перемоги комунізму.

Першими на алеї зустрічають чотири стели. На них – фото з передової, відзняті українським військовим фотокореспондентом Дмитром Муравським. При виготовленні стел використано новітні технології – подвійний друк фото на склі та зоновану підсвітку. Вони створюють ефект об’ємності зображення.

За фотографіями – 15 стел з іменами та портретами понад 500 загиблих у зоні АТО мешканців Дніпропетровщини. На панелях – фраза «Герої не вмирають» п’ятьма  мовами: українською, англійською, німецькою, французькою та івритом.

Підсвічення у темну пору доби створює атмосферу святості та реалістичності зображуваного.

Місце розташування скверу також має своє значення – центральна частина міста. Тут завжди людно. Сюди може прийти кожен і побути наодинці з історією.

А меморіал на роки буде німим нагадуванням про страшні події на Сході нашої країни.

Тут стоїть хрест і поклінний камінь. Вони освячені. На цьому місці хлопці у квітні 2014-го року приймали присягу.

Алея пам’яті – це парковий комплекс біля ДніпроОДА, під час облаштування якого ветерани АТО, їхні близькі та представники громадськості висадили понад 180 туй.

Відкрито Алею 12 травня 2017 року.

Меморіальний комплекс не має аналогів, його створено у співавторстві з матерями загиблих героїв, бійцями АТО, громадськістю.

Завантажуємо ще