Опубліковано 14 серпня 2019 року, 13:30

З початку 2019 року до бюджетів об’єднаних громад Дніпропетровщини надійшло понад 2,6 млрд грн 

Об’єднані територіальні громади Дніпропетровської області демонструють ріст доходів. За півроку 2019-го до бюджетів ОТГ надійшло понад 2,6 млрд грн. Про  фінансову спроможність громад розказали на пресконференції у Дніпропетровській ОДА. 

«Понад 2,6 млрд грн – з урахуванням коштів з держбюджету. Власні ж доходи ОТГ перевищили 1,3 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року ріст – майже 30%», – зауважила директорка Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна. 

Найбільший приріст доходів – у Карпівській, Мирівській, Новолатівській, Васильківській та Троїцькій громадах.

Ще одним показником, який свідчить про ефективну фінансову діяльність ОТГ, є власні доходи на одного мешканця. Зокрема, у Троїцькій громаді вони становлять 16,2 тис грн, Слобожанській – 11 тис грн, Вербківській – 8,4 тис грн.  

«Головне джерело наповнення доходів місцевих бюджетів – податок на доходи фізичних осіб. У структурі власних надходжень він займає найбільшу питому вагу – 817,6 млн грн, або майже 60%. У трійці лідерів – Вербківська, Першотравенська та Богданівська громади», – зазначив радник з питань місцевих фінансів Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Андрій Мужевський. 

А ось найкращу динаміку у цьому сегменті демонструють, зокрема, Карпівська, Мирівська, Гречаноподівська та Іларіонівська ОТГ.

На Дніпропетровщині наразі понад 60 громад. Дві з них об’єдналися навколо міст обласного значення – Покрова й Марганця.

За півроку 2019-го до бюджетів ОТГ Дніпропетровщини надійшло понад 2,6 млрд грн.

«Це з урахуванням коштів з держбюджету. Власні ж доходи ОТГ перевищили 1,3 млрд грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року ріст – майже 30%», – зауважила Олена Тертишна.

Найбільший приріст доходів – у Карпівській, Мирівській, Новолатівській, Васильківській та Троїцькій громадах.

«Головне джерело наповнення доходів місцевих бюджетів – податок на доходи фізичних осіб. У структурі власних надходжень він займає найбільшу питому вагу – 817,6 млн грн, або майже 60%. У трійці лідерів – Вербківська, Першотравенська та Богданівська громади», – зазначив Андрій Мужевський.

Про це стало відомо під час пресконференції у Дніпропетровській ОДА.

Завантажуємо ще