A-
A+
Опубліковано 12 червня 2018 року, 13:30

«Виїжджаючи за кордон, люди позбавляють себе відповідальності за власну країну», – юний науковець Кирило Демченко (LIFESTORY)

Випускнику ліцею інформаційних технологій Дніпра Кирилу Демченку – шістнадцять. І він впевнений – наше теперішнє – результат наших вчинків в минулому. Юнак хоче пов’язати життя з наукою і прагне популяризувати вивчення історії серед українців. Про те, чому і як обрав саме такий шлях – у рубриці ДніпроОДА «НАШІ ЛЮДИ». 

«В дитинстві я часто ставив батькові запитання: чому він не виїхав жити за кордон? Відповіді були розлогими. Тато говорив багато, пояснював мені, що в кожного громадянина має бути відповідальність перед власною Батьківщиною», – говорить Кирило. 

Пошук відповідей на сотні запитань, що виникали у свідомості хлопця, вилився в наполегливе вивчення історії. У дев’ятому класі ініціативний та старанний учень вступив до  Малої академії наук.

«Після вступу до МАНу розпочав вивчення теми «Чорносвитники в оригінальному вимірі Наддніпрянщини». Я працював над нею три роки. Збирав спогади очевидців та безпосередніх учасників тих подій», – розповів хлопець. 

Результатом наукових досліджень Кирила Демченка стала перемога на обласному етапі конкурсу науково-дослідницьких робіт МАНу та друге місце – на всеукраїнському рівні.

«Тема чорносвитників набуває актуальності. Я розповів про примусово мобілізованих і, здебільшого, небоєздатних мирних мешканців Наддніпрянської України, яких задіяли у військових операціях», – сказав юний науковець.  

Нині Кирило – випускник ліцею інформаційних технологій Дніпра. Далі бачить себе студентом Києво-Могилянської академії.  

«Я б хотів популяризувати науку серед українців. Це допоможе становленню нації. Прагну знайти певний каталізатор, який би вплинув на історичну свідомість людей», - відзначив хлопець. 

Люди повинні прагнути зробити життя власної країни кращим, впевнений юнак.

«Все починається з вивчення історії за шкільною партою. Люди не бачать практичної користі в цьому. Тоді молодь просто не розуміє, куди рухатись країні і навіщо. Більшість населення не знає сутності проблем нашої держави і тому часто приймає не вірні рішення. Я прагну змінити це», - підкреслив Кирило Демченко. 

Рубрика ДніпроОДА «Наші люди» – про цікавих, талановитих, працьовитих і цілеспрямованих мешканців Дніпропетровщини. Знаєте людину, чия історія захоплює та надихає? Напишіть про неї та надішліть розповідь разом з фото на nashiludi8@gmail.com.

«Я б хотів популяризувати науку серед українців. Це допоможе становленню нації», – сказав юний науковець з Дніпра Кирило Демченко

Кирило Демченко готувався до конкурсу три роки

Завантажуємо ще