A-
A+
Портал працює в режимі тестування. Зауваження щодо роботи надсилайте, будь ласка, на support@adm.dp.gov.ua . Стара версія порталу
Опубліковано 28 лютого 2018 року, 10:30
Ставок у Широкій Дачі розчистять уперше за роки незалежності – Валентин Резніченко

У селі Широка Дача Широківського району розчищують ставок. За останні двадцять років він змілів. Із болота у сучасну зону відпочинку його перетворять вже цьогоріч, розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. 

«Турбота про екологію – одне із завдань Президента України Петра Порошенка. Щороку ми реалізуємо в області близько двох десятків екопроектів. Ліквідуємо сміттєзвалища, розчищаємо водойми. Цим покращуємо навколишнє середовище та якість життя наших мешканців. Один із прикладів – відновлення гідрологічного режиму ставка у Широкій Дачі. Замість змілілого болота селяни отримають нову зону відпочинку», – розповів Валентин Резніченко.

Ставку у Широкій Дачі – понад 100 років.

«У дитинстві це було одним із найулюбленіших місць. Ми тут купалися, ловили рибу, а глибина була така, що не діставали до дна. Десь зо 5 метрів», – поділився мешканець Широкої Дачі Олександр Склема.

Та протягом останніх 20 років ставок геть змілів – 60 см глибини, гірка та солона вода.

«Не ставок, а розсадник зарази. Тут вже самі жаби жили, багнюка, сморід. Розчистка – велика справа», – зазначив мешканець Широкої Дачі Василь Григорович.

Розчистка – на фінішній прямій, розповіла заступник голови Карпівської сільської об’єднаної громади Євдокія Сажевська.

«Роботи стартували восени 2017-го, на розчистку – ще близько місяця. Далі – укріплення берегів, облаштування пляжу», – додала вона.

Після розчистки збільшиться глибина, відкриється доступ до джерел – у ставку знову з’явиться рослинність та оселиться риба.

Ставок у Широкій Дачі був одним із улюблених місць відпочинку селян.

Та за останні 20 років він геть змілів.

 Глибина – 60 см,

Вода – гірка та солона.

Ставок перетворився на болото із жабами.

Нині ставок «рятують».

Спочатку – розчистка.

Вона вже на фініші.

Далі за планом – облаштування пляжу,

… асфальтування доріжок.

Оновлений ставок мешканці Широкої Дачі отримають вже цьогоріч.

Завантажуємо ще