A-
A+
Опубліковано 31 травня 2019 року, 13:30

Шість громад Дніпропетровщини перемогли в конкурсі ідей щодо ефективного поводження з відходами

Сортування і пресування сміття, компостні ями та еко-фестиваль. Це – ідеї, які подали громади області на конкурс щодо ефективного поводження з відходами. Одразу шість ОТГ регіону – серед переможців. Про це сповістили в Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

«Конкурс «Життя без сміття» реалізувався за підтримки Програми ULEAD з Європою. Його проводили серед громад Дніпропетровської, Волинської та Житомирської областей. Загалом ОТГ подали 29 заявок. Шість громад Дніпропетровщини – серед переможців. Їхні ініціативи профінансують», – розповіла директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

Девладівська та Томаківська ОТГ отримають кошти на популяризацію сортування сміття та роздільні контейнери. Святовасилівська громада придбає обладнання для пресування пластикових пляшок.

У Раївській ОТГ розроблять схему санітарної очистки. Це потрібно, щоб 47 населених пунктів громади ефективно та злагоджено працювали з відходами.

Криничанська громада проведе просвітницьку роботу з дітьми: екологічній етиці їх навчатимуть через ігри та комікси. Група дорослих візьме участь в експерименті: протягом трьох місяців вони сортуватимуть сміття. Це допоможе визначити, скільки відходів продукує населення. Також в ОТГ запровадять дні без поліетилену: пакети мінятимуть на еко-торбинки.

Грандіозні плани – у Саксаганській громаді. Там власноруч виготовлять баки для сортування скла та пластику, обладнають шість компостних ям біля навчальних закладів для листя та бур’яну. У вересні в ОТГ проведуть еко-фестиваль: запросять спікерів, влаштують майстер-класи, зроблять фотозону з відходів, частуватимуть екологічної їжею.

Завантажуємо ще