Опубліковано 17 травня 2018 року, 18:30

Першу приватну ракетну компанію в Україні презентували Президенту Петру Порошенку

У Дніпрі запрацювало експериментальне виробництво приватної американської компанії Firefly Aerospace, яка спеціалізується на легких ракетоносіях. Деякі деталі для ракет виготовляють не традиційним способом, а на 3D-принтері. Нове підприємство, яке має на меті піднімати аерокосмічну галузь країни, відвідав Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки на Дніпропетровщину. 

Firefly Aerospace – приватна американська аерокосмічна компанія з головним офісом в Остіні (Техас), яка розробляє легкі ракетоносії для запуску вантажів у космос. Торік її заснував американський бізнесмен з українськими коренями Макс Поляков внаслідок поглинання активів Firefly Space Systems.

«Вперше в історії США розглядають можливість співпраці у космічних питаннях з приватною компанією, чиє виробництво знаходиться в іншій країні. Це безпрецедентний випадок», – зазначив Макс Поляков.  

Пріоритетний напрямок діяльності дніпровського підприємства – дослідження та експериментальні розробки транспорту легкої категорії для орбітальних польотів.

Передусім тут виготовлятимуть елементи та вузли для однієї з найпередовіших ракет – Alpha. Вона здатна доставляти на орбіту тонну та 600 кг вантажу, здебільшого, супутників.

Серед вдосконалених інженерних рішень – ракета Beta, яка базується на технологіях Alpha і в змозі доставити 4 тони на низьку орбіту.

Деякі деталі для ракетоносіїв виготовляють на найбільшому в Україні промисловому 3D-принтері. Система пошарового синтезу дає можливість випускати вироби з високим ступенем складності, які неможливо отримати традиційними методами.

«Це технологія пошарового спікання порошку, завдяки якій з’являються повнофункціональні деталі зі складною геометрією. Процес повністю автоматизований. Зокрема, сопло ракетного двигуна можна створити за 200 годин безперервної роботи машини. На виході маємо абсолютну готову деталь, яка не потребує додаткової обробки», – розказав начальник ділянки 3D-друку Максим Харченко.

Основна особливість ракет Firefly – застосування композитних матеріалів, наприклад, вуглецевого волокна. Alpha і Beta здатні підтримувати тиск у двигуні автономно, не задіюючи фіксоване зовнішнє сопло.

Компанія Firefly Aerospace є прихильником ідеї «Нового космосу» – відкриття доступу до космосу якомога більшому колу людей за рахунок зниження собівартості запусків.

 Експериментальне виробництво приватної американської компанії Firefly Aerospace у Дніпрі відвідав Президент України Петро Порошенко.

Пріоритетний напрямок діяльності – дослідження...

 ... та експериментальні розробки транспорту легкої категорії для орбітальних польотів.

 Елелементи та вузли для ракет.

 Одна з найпередовіших – Alpha.

Вона здатна доставляти на орбіту тонну вантажу, здебільшого, супутників.

Ракета Beta – вдосконалене інженерне рішення.

Вона в змозі доставити 4 тони на низьку орбіту.

Alpha і Beta здатні підтримувати тиск у двигуні автономно.

Деякі деталі для ракетоносіїв виготовляють на  промисловому 3D-принтері.

Він найбільший в Україні.

Система дозволяє випускати вироби з високим ступенем складності.

«Це технологія пошарового спікання порошку, завдяки якій з’являються повнофункціональні деталі зі складною геометрією. Процес повністю автоматизований. Зокрема, сопло ракетного двигуна можна створити за 200 годин безперервної роботи машини. На виході маємо абсолютну готову деталь, яка не потребує додаткової обробки», – розказав Максим Харченко.

Найменша деталь.

Виробничий процес автоматизований.

Firefly Aerospace вважає, доступ до космосу повинні мати якомога більше людей.

Завантажуємо ще
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux