A-
A+
Опубліковано 08 листопада 2018 року, 15:30

Наповнили дитячими книгами черговий куточок буккросингу в садочку – Юрій Голик (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 Дніпропетровська ОДА подарувала черговий куточок буккросингу дитсадку. Цього разу – дошкільному закладу №340 Дніпра. Креативні полиці – майже для 250 дошкільнят. У такий спосіб прищеплюємо любов до книг змалку, зазначив радник голови облдержадміністрації Юрій Голик. 

«Почали облаштовувати буккросинги у формі англійського READ два роки тому. Спочатку – в облдержадміністрації, потім – в інших держустановах.  Далі підключилися школи й лікарні. Більше того – вийшли за межі Дніпропетровської області і прищеплюємо любов до читання в інших регіонах, зокрема, на Луганщині, – розказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. – Буккросинговий рух шириться і в дитсадках. Робимо це не бюджетним коштом, а власним. Вважаємо, це правильно – привчати дітей до книг змалку. Так виховуємо покоління нових українців». 

Креативний простір у дитсадку Дніпра – «Сонечко».

Кольорові полиці у вигляді англійського READ …

…– на другому поверсі закладу.

Зараз на них – майже 300 книжок.

 «Батьки запропонували облаштувати в садку куточок буккросингу. Ми, педагоги, були не проти. Втілити ідею в життя допомогла Дніпропетровська облдержадміністрація. Дуже раді. Плануємо ввести годину читання, будемо влаштовувати вікторини між групами. Перше враження – хочеться взяти збірку й усамітнитися з нею. Книги настільки яскраві», – розказала в.о. завідуючої дитсадком «Сонечко» Анна Кірсанова. 

На полицях знайшлося місце і віршикам…

…і казкам…

…і оповіданням…

…і англомовним збірникам.

Читанки на логіку та креативність.

Кожен бажаючий може взяти будь-яку книжку – натомість поставити іншу. Таке правило буккросингу.

П’ятирічна Настя небайдужа до книжок. Хвалиться, що в неї вдома їх багацько. Принесла одну на обмін.

«Вона про те, як їжак зустрічав Різдво з друзями, – сказала дівчинка. – Люблю яскраві книжки, з картинками – про космос, рослинність, тварин». 

Батьки від буккросингу теж в захваті.

Кажуть, книги ще пахнуть типографською фарбою.

«Коли прочитали на Фейсбуці, що Юрій Голик привозить книги не тільки у лікарні та школи, а й дитячі садки, виникла ідея і в нас. І ось книжні полиці вже в нашому садку, – зазначила матуся Альона Молдаван. – Батькам важливо не упустити момент та навчити дітей любити книгу, бережно ставитися до неї, читати й розвиватися».  

Книжки харківського видавництва «Фоліо».

 Іллі всього два рочки, а книгами вже цікавиться.

 «Ми були в захваті. У короткий проміжок часу полиці поставили й завезли книги. Тепер у дітей буде можливість читати якісну літературу», – переконана мати Іллі Діна Пашко. 

У «Сонечку» виховуються майже 250 маленьких дніпрян.

Дніпропетровська ОДА вже облаштувала майже 60 «вільних полиць» та подарувала на них до 30 тисяч книжок.

Завантажуємо ще