A-
A+
Опубліковано 07 грудня 2018 року, 13:30

На Дніпропетровщині запрацювала регіональна рада реформ у сфері правосуддя

Як наблизити національне законодавство до потреб регіону? Які саме реформи у правовій сфері необхідно провести у першу чергу? Як краще застосовувати новинки законодавства «на місцях»? Такі питання на Дніпропетровщині вирішуватиме регіональна рада реформ у сфері правосуддя. У її складі – представники місії ЄС, Асоціації правників України, судді, адвокати та науковці. На першому засіданні обговорили новинки у законодавстві про банкрутство. Зустріч відбулася у Дніпропетровській облдержадміністрації. 

«Аби реформування правової системи було ефективним, необхідні спільні дії. Основна мета новоствореної регіональної ради реформ – визначити найбільш актуальні питання в сфері правосуддя і донести їх до центральних органів влади, – зазначив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко. – Темою першої зустрічі обрали новинки у законодавстві про банкрутство. Вже 2019-го запрацює новий Кодекс, що регулюватиме відносини у цій сфері. Нашим суддям та адвокатам цікаво, як саме застосовувати нові норми на практиці».

Дніпропетровщина має одну з найпотужніших економік в Україні, тут багато підприємців. Розуміти всі зміни законодавства у цій сфері – актуально для бізнесменів регіону.

«Банкрутство не означає занепад – скоріше свідчить про жвавість в економіці, – сказав голова відділення Асоціації правників України в Дніпропетровській області Олексій Савчук. – Завдяки створеній раді маємо можливість разом із суддями обговорити всі нюанси розгляду справ про банкрутство, враховуючи законодавчі новинки». 

Нова процедура банкрутства стала простішою. Її основна мета – не просто закрити неспроможний бізнес, а допомогти підприємцю знову стати на ноги, підкреслив Довидас Віткаускас, керівник Проекту ЄС «Право-Justice».

«Нарешті в українському законодавстві з’явився інститут особистого, або індивідуального, банкрутства. Нині він є в усіх цивілізованих країнах. Тепер і в українських підприємців, які збанкрутують, з’явиться ще один шанс на підприємницьку діяльність», – сказав Довидас Віткаускас.

 «Підприємець має зрозуміти: банкрутство – не кінець бізнесу, а навпаки, певні можливості», – підкреслив суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Сергій Жуков.

До зустрічі долучилися судді, працівники арбітражних судів, науковці області. Загалом близько 200 учасників.

«Такі зустрічі дуже важливі для всіх юристів. Можна дізнатися і про новинки у законодавстві, і про особливості їх впровадження у судовій практиці», – сказала учасниця, працівник Господарського суду Дніпропетровської області Тетяна Третякова.

На Дніпропетровщині запрацювала регіональна рада реформ у сфері правосуддя

«Основна мета новоствореної регіональної ради реформ – визначити найбільш актуальні питання в сфері правосуддя і донести їх до центральних органів влади», – Володимир Юрченко

Тема першої зустрічі – новинки у законодавстві про банкрутство

«Банкрутство не означає занепад – скоріше свідчить про жвавість в економіці», – Олексій Савчук

Розуміти всі зміни законодавства у підприємницькій сфері – актуально для бізнесменів регіону

«Тепер і в українських підприємців, які збанкрутують, з’явиться ще один шанс на підприємницьку діяльність», – Довидас Віткаускас

Зустріч пройшла у ДніпроОДА

«Такі зустрічі дуже важливі для всіх юристів», – Тетяна Третякова

В зустрічі взяли участь близько 200 юристів

Завантажуємо ще