A-
A+
Опубліковано 22 травня 2019 року, 15:14

До уваги аграріїв! Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 106 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств” (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 911 від 24.10.2018, № 126 від 30.01.2019) фінансова підтримка надається сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу:

  • молочарського, м’ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші – фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;
  • плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менше як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші – фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів надається кооперативам для придбання вітчизняного обладнання для виробництва, збирання, зберігання, переробки, визначення якості, сортування та фасування сільськогосподарської продукції та техніки для її транспортування.

Фінансова підтримка надається кооперативам шляхом компенсації 70 відсотків вартості техніки та обладнання без урахування сум податку на додану вартість, але не більш ніж 3 000 000 гривень на один кооператив, за умови попередньої оплати кооперативом 100 відсотків вартості і податку на додану вартість за придбані та одержані у поточному році техніку та обладнання.

Заявки на отримання компенсації приймаються до 1 листопада поточного року до регіональної комісії управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації (м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 52 к.228) в паперовому вигляді.

Для отримання фінансової підтримки кооперативи подають до регіональної комісії в паперовій формі такі документи:

  • копію статуту кооперативу та список його членів, дійсний на дату подання заявки;
  • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (для кооперативу та фермерських господарств - членів кооперативу);
  • відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою (для членів кооперативів плодово-ягідного, овочевого напрямів діяльності, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин);
  • довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;
  • довідку, видану банком із зазначенням реквізитів банківського рахунка кооперативу;
  • копію платіжного доручення;
  • акт приймання-передачі техніки та обладнання;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та/або машини (якщо техніка підлягає обов’язковій державній або відомчій реєстрації).

Копії документів засвідчуються підписом уповноваженої особи кооперативу.

Завантажуємо ще