Опубліковано 02 серпня 2019 року, 11:30

95% немовлят Дніпропетровщини знаходяться на грудному вигодовуванні 

Більшість молодих мам Дніпропетровщини обирають для немовлят натуральне харчування. 95% дітей області у перші місяці життя знаходяться на грудному вигодовуванні, повідомила головний акушер-гінеколог області Катерина Каїра.

«Кращого харчування для дитини, ніж материнське молоко, не існує. 97% дітей в першу годину життя прикладаємо до грудей мами, аби був контакт шкіра до шкіри, очі в очі – це дуже важливий психологічний момент для обох, – розповіла Катерина Каїра. – Навіть недоношеним діткам, якщо це можливо, стараємося дати трохи молозива – для них це «золоті краплі».

95% жінок області годують дітей груддю до трьох місяців. У решті випадків, здебільшого, мами або немовлята мають протипоказання. Наприклад, важкий цукровий діабет, інфекційні захворювання у жінки або  екстремально низька вага  у дитини.

«Рекомендуємо годувати груддю не менше року. Проте вже після третього місяця натуральне харчування для дітей обирають лише 60% жінок регіону. Зазвичай, причина в сучасному шаленому ритмі життя. Молоді мами виходять на роботу, що не дозволяє жінці підтримувати лише грудне вигодовування», - пояснила головний акушер-гінеколог області. 

Нині Дніпропетровщина приєдналася до Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування. Він покликаний привернути увагу молодих мам до цієї теми: розповісти про користь для дитини натурального харчування, де можна навчитися годувати правильно, як організувати цей процес, якщо жінка працює.

У 2019 році на Дніпропетровщині народилося майже 12,5 тис  дітей.

Завантажуємо ще