A-
A+
Портал працює в режимі тестування. Зауваження щодо роботи надсилайте, будь ласка, на support@adm.dp.gov.ua . Стара версія порталу

Для чого потрібен закордонний паспорт

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) є одним із документів, які дозволяють перетин державного кордону громадянам України. Він також є підтвердженням громадянства України осіб, які виїхали з України на постійне місце проживання до інших країн.

Термін дії закордонного паспорту для дітей до 16 років – 4 роки, для осіб старше 16 років – 10 років.

Як і куди подавати заяву на оформлення закордонного паспорту

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в Україні необхідно подати заяву до будь-якого підрозділу ДМС, що має можливість оформлення закордонного паспорту. Для візиту до підрозділу можна заздалегідь записатись через iGov або звернутися особисто.

Як подати заяву на оформлення закордонного паспорту через iGov

При оформленні закордонного паспорту для дорослого чи дитини, а також у разі викрадення чи втрати паспорта ви маєте можливість заздалегідь записатися до підрозділу ДМС за допомогою порталу державних послуг iGov. Ви отримуєте на електронну пошту листа, у якому буде вказана дата візиту, перелік необхідних документів, реквізити для сплати необхідних платежів, зразки заяв, які можна роздрукувати та принести заповненими. Лист дублюється у вкладці сайту iGov «Мій журнал».

Як особисто подати заяву на оформлення закордонного паспорта до ДМС

Ви також можете подати заяву на оформлення закордонного паспорту, звернувшись у підрозділ ДМС особисто. Для цього потрібно принести з собою необхідні документи та квитанції про сплату. Заяви в такому разі ви зможете заповнити на місці.

Реквізити для сплати можна отримати у підрозділі ДМС або на сайті ДМСУ. Діти до 16 років не сплачують держмито при оформленні закордонного паспорту (оберіть пункт «Пільга на повне звільнення від сплати держмита» зі списку «Наявність пільг»).

Як подати заяву на закордонний паспорт, якщо ви за кордоном

Якщо ви проживаєте за кордоном, то для оформлення/переоформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон потрібно звернутися до найближчої закордонної дипломатичної установи України.

3. Документи для оформлення закордонного паспорта особі старше 16 років

Щоб мати можливість вибору зручної дати та часу візиту до підрозділу ДМС, скористайтеся відповідною послугою на порталі iGov. У листі на електронну пошту Ви отримаєте необхідні реквізити для сплати державного мита та адміністративної послуги, а також перелік документів. Особи, яким виповнилося 16 років, подають заяву на оформлення закордонного паспорта самостійно. З собою необхідно мати такі документи:

 • оригінал та копію паспорта громадянина України або іншого документу, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України);
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявності);
 • оригінал та копію довідки про отримання індивідуального податкового номеру (ІПН) (особи що досягли 18 років, та оформлюють паспорт громадянина України для виїзду за кордон вперше (або в порядку обміну паспорта, отриманого до 2007 року);
 • квитанцію про сплату з відміткою банку про здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору) або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору).

Документи для оформлення закордонного паспорта дитині

Щоб заздалегідь замовити візит до ДМС з вибором дати та часу скористайтесь посиланням на порталі iGov. У повідомлені на електронну пошту ви отримаєте реквізити для сплати адміністративної послуги та перелік необхідних документів. Якщо дитина живе з обома батьками, при оформленні закордонного паспорту необхідна присутність обох батьків. Ви повинні надати такі документи:

 • оригінал та копію свідоцтва про народження та довідки про належність до громадянства України (якщо один із батьків іноземець);
 • квитанцію з відміткою банку про оплату адміністративної послуги (консульського збору) або оригінал і копію документа про звільнення від її (його) сплати;
 • державного мита діти НЕ сплачують;
 • якщо дитина досягла 12 років, її присутність є обов'язковою! Якщо не досягла, її присутність не обов'язкова, але необхідно надати дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра та одну фотокартку розміром 10х15 сантиметрів для сканування (фото виконане на білому фоні, обличчя дитини займає не менше 80% фотографії).

Якщо дитина проживає з одним із батьків, для оформлення закордонного паспорта заявник додатково подає оригінал та копію одного з таких документів:

Якщо дитина сирота або позбавлена батьківського піклування, для оформлення закордонного паспорта додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів:

 • документа, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);
 • договору про влаштування дитини до прийомної сім’ї;
 • договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
 • рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування);
 • рішення суду про встановлення опіки (піклування);
 • договору про патронат.

Документи для оформлення паспорта при зміні МПП

Які документи потрібні для оформлення паспорта при виїзді на постійне місце проживання до іншої країни, ви можете прочитати у цій статті.

Як отримати другий закордонний паспорт

Другий закордонний паспорт видається особам, яким виповнилося 18 років, які регулярно їздять за кордон у відрядження і яким необхідно для цього завчасно оформляти візи. Ця потреба обґрунтовується у заяві, яка подається разом з іншими документами. Для оформлення потрібно оплатити окрему квитанцію за послугу у будь-якому відділенні банку. Оформлення другого паспорта громадянина України для виїзду за кордон можливе лише за наявності діючого закордонного паспорта. Громадянин України не може мати більше двох діючих закордонних паспортів.

Якщо ви втратили або у вас вкрали закордонний паспорт

Ви можете заздалегідь обрати дату та час візиту до ДМС у відповідній послузі на порталі iGov. Після замовлення ви отримаєте лист на електронну пошту з необхідними реквізитами для сплати державного мита та адміністративної послуги, а також перелік документів. Для оформлення нового закордонного паспорта після втрати або крадіжки старого потрібно надати до підрозділу ДМС наступні документи:

 • оригінал та копію паспорта громадянина України або іншого документу, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України);
 • документ (відмітка в паспорті), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (у разі потреби);
 • витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта для виїзду за кордон на території України);
 • документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами держави, в якій втрачено або викрадено паспорт для виїзду за кордон, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення, чи посвідчення особи для повернення в Україну, оформлене і видане на його ім’я;
 • відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору), або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору). 

Зверніть увагу! Сума платежу та код адмінпослуги з оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон замість втраченого чи викраденого відрізняються від звичайного оформлення. Уточніть їх у підрозділі ДМС, до якого будете звертатись.

Якщо ви не бажаєте вносити відбитки пальців до закордонного паспорту

При оформленні закордонного паспорта ви можете написати заяву про відмову від внесення відбитків і отримати бланк документу без електронного носія. Для дітей до 16 років заява подається батьками (або одним із батьків). Слід мати на увазі, що відбитки пальців дитини заносяться до електронного носія лише після 12 років.

В який термін оформляють закордонний паспорт

Заяви про видачу закордонного паспорту розглядаються:

 • у звичайному порядку – до 20 робочих днів;
 • при терміновому оформленні (за вашою заявою) із сплатою подвійного розміру держмита та вартості послуги у будь-якому банку – до 7 робочих днів;
 • якщо поїздка пов'язана з терміновим лікуванням, супроводом тяжко хворого чи смертю родича, який проживав за кордоном – протягом 3 робочих днів;
 • у разі виїзду на постійне місце проживання (еміграція) – 3 місяці;
 • у разі виїзду на постійне проживання за кордон усиновленої іноземцями дитини – до 10 робочих днів.

Дізнатися, на якій стадії знаходиться оформлення вашого закордонного паспорту, можна за допомогою спеціального сервісу на сайті ДМС України.

Нормативні акти