A-
A+
Портал працює в режимі тестування. Зауваження щодо роботи надсилайте, будь ласка, на support@adm.dp.gov.ua . Стара версія порталу

Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім’ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг

УВАГА!

Наказом Міністерства соціальної політики України від 02.05.2018 № 604 затверджено нові форми Заяви про призначення житлової субсидії та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, які застосовуються для призначення субсидії з 01 травня 2018 року:

На сьогодні в області 575 тисяч отримувачів житлової субсидії, яким з 01.05.2018 необхідно було б провести автоматичний перерахунок субсидії на новий період.

27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1022”.

Зазначеною постановою запроваджено більш справедливий підхід до призначення субсидій, який починає діяти з 1 травня 2018 року.

Це рішення прийнято в рамках підготовки до монетизації субсидій, яка передбачає отримання допомоги в грошовій формі і планується до впровадження протягом наступного опалювального сезону.

При застосуванні нових критеріїв призначення субсидій усі ті, хто потребує допомоги, будуть, як і раніше, її отримувати: малозабезпечені люди, пенсіонери чи офіційно зареєстровані безробітні, яким буде зроблений автоматичний перерахунок.

Натомість скоротиться кількість тих, хто звертається за субсидіями, маючи насправді доходи, достатні для сплати за використані житлово-комунальні послуги без допомоги держави.

Для наступних категорій громадян субсидії будуть призначатися двічі на рік: в травні та в жовтні. Це буде стосуватися:

-        орендарів житла;

-        внутрішньо переміщених осіб;

-        сімей, в яких субсидію призначено не на всіх зареєстрованих;

-        сімей, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;

-        сімей, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

-        сімей, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року.

Держава турбується про тебе

Запитання та відповіді

Орієнтовний розрахунок розміру субсидії>

Куди звернутись


Як оформити

Заповніть заяву і декларацію, зверніться до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримайте житлову субсидію.


Нормативно-правові акти


Заклади для звернень

Перелік структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, куди необхідно звертатись для призначення субсидій