A-
A+
Опубліковано 23 липня 2018 року, 14:26

Знай своє право на землю


Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентують серію інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». 


з цього відоролика  ви отримаєти відповіді на питання:


1) на якій підставі може проводитися грошова оцінка земельних ділянок;

2) для чого використовується коефіцієнт індексації та який порядок його визначення;

3) у яких формах може сплачуватися орендна плата;

4) які наслідки має невчасна сплата орендної плати;

5) що є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди землі.

Присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру 

>

Переглянувши відеоролик, ви дізнаєтесь про особливості розробки і погодження документації із землеустрою та державної реєстрації земельної ділянки.

 1)  який кадастровий номер земельної ділянки, на якій знаходиться предмет угоди;

2) як здійснити державну реєстрацію земельної ділянки в державному земельному кадастрі;

3) як отримати витяг з державного земельного кадастру (витяг з ДЗК);

4) які кроки потрібно здійснити для присвоєння ділянці кадастрового номеру. 


Звертаємо увагу: на Публічній кадастровій карті реалізовано електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Для замовлення витягу з Державного земельного кадастру необхідно знайти на цьому сервісі необхідну земельну ділянку за кадастровим номером та натиснути «Замовити Витяг про земельну ділянку».


Визнання договору оренди земельної ділянки недійсним

>

Переглянувши відеоролик, можна знайти відповіді на питання, пов’язані з особливостями припинення договору оренди земельної ділянки:

1) з якого моменту договір оренди слід вважати недійсним;

2) чи може визнаватися недійсним договір, який розірвано;

3) хто може звертатися до суду з відповідними позовами тощо.


Особливості пролонгації (поновлення) договору оренди земельної ділянки

>

У відеоролику фахівці Мін’юсту дадуть відповідь на питання:

1) коли орендар має повідомити орендодавця про намір скористатися  правом на укладення договору оренди землі на новий строк;

2) що робити у разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі;

3) протягом якого строку орендодавець розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди;

4) які документи потрібні для поновлення договору оренди землі.


Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова роз’яснює, що таке пролонгація договору оренди земельної ділянки. «Це автоматичне поновлення і продовження строку договору оренди земельної ділянки на тих самих умовах і на такий самий строк, який попередньо був визначений сторонами», - зазначає у відеоролику Олена Сукманова. Вона також звертає увагу, що орендар за законом має переважне право на укладення договору оренди на новий строк.


Переглянувши відеоролик, можна буде дізнатися, що робити орендарю, якщо власник ділянки буде переукладати договір з новим орендарем на тих самих умовах, як оскаржити такий договір та що робити власнику земельної ділянки, якщо він хоче укласти договір з новим орендарем.
У відео глядачів буде ознайомлено з порядком дій орендаря та орендодавця після закінчення строку дії договору. Зокрема, можна буде отримати покрокову інструкцію дій, необхідних для пролонгації договору оренди земельної ділянки.
Також експерти повідомлять, з ким, відповідно до частини шостої статті 33 Закону України «Про оренду землі», потрібно укласти додаткову угоду про поновлення договору оренди землі.


Нагадуємо, що зобов’язання власника щодо обов’язкового укладання нового договору оренди земельної ділянки з попереднім орендарем не стосуються випадків, коли власник хоче змінити умови договору.