A-
A+

Алгоритм дій (взаємодії) на випадок обмеження або заборони руху транспорту на автомобільних дорогах на території області у зимовий період року

I. У разі погіршення погодних умов на дорогах загального користування, які ставлять під загрозу безпеку учасників дорожнього руху відпрацьовуються наступні заходи:

1. Оперативна інформація про ускладнення погодних умов, загрозу виникнення надзвичайних ситуацій (подій) (далі – НС (подій) на автошляхах області надходить від чергового Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології (т. 744-02-34) та підрозділів управління Державтоінспекції в Дніпропетровській області, а при виникненні НС (подій) від районних автодорожніх дільниць (далі – РАД) та дорожніх експлуатаційних дільниць (далі - ДЕД) до чергового оператора диспетчерської служби управління Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області (т. 34-16-84), який інформує про це свого керівника та по його команді чергових:

 • чергової частини управління Державтоінспекції Головного управління МВС України в Дніпропетровській області (т. 744-71-70, e-mail: dch@gai.dp.ua),
 • управління Укртрансінспекції у Дніпропетровській області (м. 067-522-64-74, e-mail: dnepr@uti.gov.ua),
 • диспетчерської служби ДП «Дніпропетровський облавтодор» (т. 34-16-84, 31-86-73, e-mail: dnepriag@ukr.net),
 • чергової зміни оперативно-координаційного центру Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Дніпропетровській області (т. 377-17-43, 744-30-19, 744-25-87, 067-636-37-72, е-mail: dnipro@fireman.dp.ua)
 • оперативного чергового пункту управління керівника Дніпропетровської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (732-49-30, 732-49-31,745-02-22, e-mail: tumnsoper@adm.dp.ua).

Чергові (оперативні чергові) інформацію про ускладнення погодних умов, загрозу виникнення або виникнення НС (подій) доводять до своїх керівників.

За вказівкою керівництва управління Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області (далі – Служба автодоріг в області) інформація доводиться до ЗМІ. Телерадіокомпанії доводять до населення та учасників дорожнього руху інформацію про небезпеку руху на автодорогах області.

2. Управління Укртрансінспекції у Дніпропетровській області (далі – Укртрансінспекція в області) через свої підрозділи інформує пасажирських перевізників, автовокзали про зміну гідрометеорологічних умов на шляхах області.

Служба автодоріг в області інформує ПАТ «Дніпропетровське обласне підприємство автобусних станцій» (далі – ДОПАС)), учасників дорожнього руху, населення через засоби масової інформації та шляхом встановлення інформаційних щитів (постерів) на перехрестях (узбічах) доріг, біля адміністративних споруд дорожньо-експлуатаційних організацій та у місцях зосередження (відстою) транспортних засобів.

ДОПАС через диспетчерські пункти (диспетчерів) автобусних станцій інформують пасажирських перевізників та пасажирів про погіршення погодних умов на автошляхах області.

3. У разі припинення руху транспортних засобів на дорогах загального користування більш як на годину керівництво Служби автодоріг в області інформує Укравтодор і за його рішенням забороняє або обмежує рух транспорту на дорогах де утворилися затори. При цьому виїзд з населених пунктів на дороги, рух по яким припинений, забороняється.

Черговий Служби автодоріг у Дніпропетровській області після отримання інформації про заборону або обмеження руху транспорту на дорогах негайно, електронною поштою або факсом повідомляє чергових:

 • Управління Державтоінспекції в Дніпропетровській області,
 • управління Укртрансінспекції у Дніпропетровській області,
 • диспетчерської служби ДП «Облавтодор»,
 • чергової зміни ОКЦ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області,
 • пункту управління керівника Дніпропетровської ТПЄДС ЦЗ та ПАТ «ДОПАС».

Останні, в свою чергу, повідомляють безпосередньо керівництво та вживаються заходи щодо відповідного реагування:

 • Державтоінспекція здійснює заходи щодо обмеження або заборони руху на відповідних ділянках доріг;
 • підрозділи ГУ ДСНС в області при необхідності забезпечують розгортання у місці виникнення НС (події) мобільних пунктів обігріву для постраждалих та особового складу, який задіється до проведення рятувальних роботи. Безпосередня взаємодія між Службою автодоріг у Дніпропетровській області та ГУ ДСНС в області здійснюється на підставі Алгоритму взаємодії Державного агентства автомобільних доріг України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час виконання спільних заходів з протидії загрозам ускладнення дорожнього руху в зимовий період 2015/2016 року, затвердженого сумісно Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій 09.10.2015 та т.в.о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України 12.10.2015;
 • черговий ПАТ «ДОПАС» інформує диспетчерів диспетчерських пунктів автостанцій. Інформація про зміну руху та її заборону поступає також до автовокзалів і перевізників від чергового управління Укртрансінспекції в області;
 • РАД-і та ДЕД-і негайно приступають до робот з ліквідації наслідків НС (подій) на автошляхах загального користування. При необхідності, за рішенням Укравтодору, на розчистку доріг загального користування залучаються сили та засоби (дорожня спецтехніка) сусідніх областей;
 • оперативний черговий ПУ керівника ТПЄДС ЦЗ повідомляє міські органи виконавчої влади та райдержадміністрації про припинення або заборону руху на окремих дорогах області.

Рішення про заборону руху на окремих ділянках автодороги приймається керівником управління Служби автодоріг за погодженням з відповідним підрозділом ГУ МВС в області, про що повідомляються телефонограмою в електронному вигляді чергових: ПУ керівника ТПЄДС ЦЗ, чергова зміна ОКЦ ГУ ДСНС в області, Державтоінспекція, Укртрансінспекція в області та ДОПАС.

4. Підрозділи Служби автодоріг, ГУ МВС та ГУ ДСНС в області під час погіршення умов проїзду або порушення автомобільного сполучення здійснюють обмін інформацією, співпрацюють у питаннях координації дій та вживають необхідні заходи щодо забезпечення сталого, безпечного руху автотранспортних засобів.

5. Контроль за дотриманням учасниками дорожнього руху режиму обмеження або заборони руху на автомобільних дорогах виконується працівниками підрозділів Державтоінспекції шляхом патрулювання.

6. ДЕД-і та РАД-і інформують керівництво Облавтодору про зміну стану автодоріг по телефону та письмово (телефонограмою або факсом) протягом 1 години. Служба автодоріг узагальнює інформацію про стан проїзду автомобільними дорогами загального користування, стан їх покриття, виконані роботи, залучені сили та засоби на 05:00, 11:00,17:00,20:00 годин щоденно до моменту ліквідації НС (події) і передає її до Укравтодору, оперативних чергових ОКЦ ГУ ДСНС в області, пункту управління керівника Дніпропетровської ТПЄДС ЦЗ.

Оперативний черговий пункту управління керівника Дніпропетровської ТПЄДС ЦЗ доповідає начальнику управління цивільного захисту облдержадміністрації і за його вказівкою інформує відповідне керівництво облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

II. У разі припинення руху або його заборони на дорогах комунальної власності 

Рішення про обмеження або заборону руху транспортних засобів приймається рішенням керівника місцевого оперативного штабу (місцевої комісії з питань ТЕБ і НС).

Рішення негайно доводиться до суб’єктів господарювання, учасників дорожнього руху на підпорядкованої території та Служби автомобільних доріг в області.

Черговий Служби автомобільних доріг в області, електронною поштою або факсом повідомляє про обмеження або заборону руху транспортних засобів на окремій території (дільниці дороги) чергових:

 • Управління Державтоінспекції в Дніпропетровській області,
 • управління Укртрансінспекції у Дніпропетровській області,
 • диспетчерської служби ДП “Облавтодор”, ОКЦ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області,
 • пункту управління керівника Дніпропетровської ТПЄДС ЦЗ та ПАТ «ДОПАС».

 Останні, в свою чергу, повідомляють безпосереднє керівництво та вживаються заходи щодо відповідного реагування (ліквідації наслідків НС (подій).