Опубліковано 12 червня 2019 року, 16:00

Лікарі Дніпропетровщини виписали понад 350 тис електронних рецептів за програмою «Доступні ліки»

На Дніпропетровщині виписали понад 350 тис електронних рецептів за програмою «Доступні ліки». За скількома з них пацієнти вже отримали медикаменти, сповістили в департаменті охорони здоровя облдержадміністрації.

«Дніпропетровщина – серед лідерів впровадження електронного рецепту. Понад 600 аптечних пунктів області видають ліки за новими правилами. Медики «первинки» виписали понад 350 тис е-рецептів. За 272 тис із них пацієнти отримали ліки», – розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Квітницька.

Е-рецепт видає сімейний лікар, педіатр чи терапевт. Медик виписує його в електронній медичній системі, а пацієнт отримує на телефон смс-повідомлення. У ньому – шістнадцятизначний номер рецепта та чотиризначний код підтвердження.

Ліки відпускають в будь-якій аптеці країни, що приєдналась до програми реімбурсації. Там потрібно назвати номер із смс та код. Перелік аптек Дніпропетровщини, які видають ліки за е-рецептом, тут.

Програма «Доступні ліки» працює із 2017 року. У ній – 258 назв препаратів для людей із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом другого типу.

Завантажуємо ще